Понеділок, Листопад 19

Представники Кельменеччинни взяли участь у Форумі місцевого самоврядування

7-8 вересня у Чернівцях відбувся Форум місцевого  самоврядування, який проходив за підтримки Програми «U-LEAD з Європою». На форумі була присутня чисельна представницька команда з Кельменеччинни. Переважно, це були голови сільських рад на чолі з головою Кельменецької районної держадміністрації Віталієм Швецем.

Форум проходив у форматі пленарних дискусій. Учасники слухали виступи з питань бачення концепції утворення громад, мали можливість висловити свою думку і спробувати знайти шляхи вирішення проблемних питань.

Також гості форуму обговорили роль міста Чернівці як обласного центру в процесі утворення громад; інструменти підтримки та фінансування місцевого та регіонального розвитку.

Важливим стало питання соціально-економічного розвитку у світлі співробітництва міжнародного, міжрегіонального, міжсекторального. Кожна громада має стати максимально самодостатньою, та співпраця і взаємодопомога може зробити кожну громаду багатшою.

Завжди корисним є обмін досвідом. Цей обмін повинен відбуватися на всіх рівнях. В тому числі на міжнародному. Адже Європа шлях утворення громад уже пройшла.

Цікавим і фундаментальним було питання законодавчого забезпечення децентралізації. Результатом форуму стало прийняття пропозицій до Резолюції регіонального форуму місцевого самоврядування. Зокрема, першим пунктом було визначено запропонувати Верховній Раді України привести норми Конституції України до загальноєвропейських принципів, закладених у Європейській хартії місцевого самоврядування від 15 жовтня 1985 року, ратифікованої Законом України від 15 липня 1997 року.

Також озвучили пропозицію Верховній Раді створити цілісне та системне законодавче поле у сфері місцевого самоврядування, Кабінету Міністрів України – визначитись до кінця  2017 року з остаточною кількістю об’єднаних громад, а Міністерству фінансів України спільно з парламентом –  забезпечити стабільну фінансову підтримку.

Чернівецькій обласній державній адміністрації запропоновано доопрацювати Перспективний план об`єднання територіальних громад таким чином, щоб громади області могли бачити перспективу свого розвитку після об`єднання. Все будується на принципах добровільності і спроможності. Головне не гаяти часу.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *