Понеділок, Серпень 20

Конфлікт чи зневага? Заради чиїх інтересів у Кельменецькій районній раді пішли на порушення закону?

18 травня цього року Кельменецька районна рада прийняла рішення №180.11.2-7/17, яким сама собі надала дозвіл на розробку проектів землеустрою з метою подальшої приватизації (оформлення права власності за Кельменецькою районною радою) на три ділянки. А саме: 0,1043 га по вул. Бесарабська, 61 (перебуває на балансі КУ «Кельменецька центральна районна лікарня»); 0,1538 га по вул. Партизанська, 3 (перебуває на балансі КП «Райкомунсервіс»); 0,0615 га по вул. Довженка, 15 (перебуває на балансі Кельменецької районної ради).

Згідно цього рішення, ФОП Косар Д.В. виготовив технічну проектну документацію на всі ці три ділянки.

Отримавши проектну документацію, 30 червня цього ж року депутати Кельменецької районної ради пішли далі – проголосували за наступне рішення – «Про актуалізацію незалежних експертних оцінок нерухомого майна» та внесення змін до рішення ХІ сесії VII скликання від 18 травня, про яке ми сказали вище.

Для людини, котра не розуміється на правових засадах цих рішень, чи не вникає в їхню суть, все, що сталося – є невидимим. Проте, якщо вдуматися, бачимо, що земельні ділянки, по яких приймали рішення, – виключна власність Кельменців. І що робити з цими землями мають право вирішувати виключно депутати Кельменецької селищної ради. В жодному випадку цього не можуть робити депутати районної ради.

Постає питання: депутати Кельмнецької районної ради цього не знали? Це чітко визначено Земельним Кодексом України.

Вони це знали! Дане питання ще до 18 травня піднімалося на сесіях Кельменецької селищної ради. І неодноразово. Якщо на початках для отримання бажаного результату не вистачило кількох голосів, то чим далі, тим більше депутатів селища схилялися до думки, що всі три земельні ділянки (на яких розташовані споруди, що є власністю кожного жителя Кельменецького району (комунальною)), приватизовує нинішня районна рада виключно з метою продажу цих приміщень.

Депутати Кельменецької селищної ради запевняють, що голова районної ради запропонував їм за вилучені кошти з продажу придбати дві квартири для лікарів. Та у депутатів Кельменців виникло питання: а чи рівноцінний цей обмін? Вони запевняють, що у приміщенні по вулиці Партизанській, 3 може бути 6 квартир, а приміщення колишньої хімлабораторії, чи колишньої адвокатури можна здавати в оренду, чи відкрити в них діяльність, яка би приносила користь всій громаді району, та не втрачати останні крихти загальної власності.

Згаданим вище рішенням від 30 червня визначені ціни на перелічені об’єкти: приміщення по вул. Басарабська, 61 – за 502 010 грн.; приміщення колишньої адвокатури (вул.Довженка, 15) – 406 219 грн.; приміщення по вул. Партизанській, 3 – 219 559 грн.

Не отримавши потрібного для себе рішення від селищної ради Кельменців, керівництво Кельменецької районної ради виносить питання оформлення земельних ділянок на свою сесію, порушуючи Закон.

Відтак, кожен має запитати себе: заради інтересів громади чи приватних інтересів у Кельменецькій районній раді пішли на порушення Закону? Невже депутати Кельменецької районної ради, освічені представники народу, не знали, що вони голосують за рішення, яке не входить у їхню компетенцію? На що був розрахунок?

На те, що в загальному населення в переважній кількості є юридично безграмотним і зневіреним, а відтак мовчазним.

Сертифікований інженер-землевпорядник Косар Д.В. (кваліфікаційний сертифікат № 001861 виданий  25.11.2014р.) несе повну відповідальність за законність виготовленої проектної документації. Він чудово знає, що на підставі рішення районної ради виготовляти проектну документацію на земельні ділянки комунальної власності селища Кельменці він не має жодного права.

Аналогічний випадок стався і в нашій області. Чернівецька обласна рада в такий же спосіб спробувала відібрати у міста Чернівці ділянку у 5 га, що по вул.Заставнівській. Справа дійшла  до Вищого господарського суду України. Суд постановив: «Обласні та районні ради не наділені повноваженнями власника та розпорядника комунальних земель. Ці землі на правах власності належать територіальним громадам сіл, міст, селищ України, інтереси і права яких представляють відповідні органи самоврядування – міські, сільські та селищні ради.»

Наразі відомо, що виготовлена документація на дані ділянки в селищі Кельменці не була погоджена експертами державної землевпорядної експертизи України. Начебто, крапка. Та чи справді так?

Факт даних рішень залишається. Вони не скасовані і в переліку на наступну сесію районної ради ми їх не бачимо, а факт порушення законодавства явний. Так само постало питання моральності, принциповості, ба, навіть, освіченості депутатів районної ради, які чемно проголосували за ці рішення. Це далеко не всі питання у даній справі. «Темних конячок» більше, ніж достатньо.

Нагадаємо, що приміщення, які фігурують у даних рішеннях, є власністю кожного жителя Кельменецького району, а отже кожен має право сказати з цього приводу особисту думку.

Приміщення по вул.Довженка, 15
Приміщення по вул.Басарабська, 61
Приміщення по вул.Партизанська, 3

Ангела Ткач-Вишня

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *