Конфлікт чи зневага? Заради чиїх інтересів у Кельменецькій районній раді пішли на порушення закону?

18 травня цього року Кельменецька районна рада прийняла рішення №180.11.2-7/17, яким сама собі надала дозвіл на розробку проектів землеустрою з метою подальшої приватизації (оформлення права власності за Кельменецькою районною радою) на три ділянки. А саме: 0,1043 га по вул. Бесарабська, 61 (перебуває на балансі КУ «Кельменецька центральна районна лікарня»); 0,1538 га по вул. Партизанська, 3 (перебуває на балансі КП «Райкомунсервіс»); 0,0615 га по вул. Довженка, 15 (перебуває на балансі Кельменецької районної ради).

Згідно цього рішення, ФОП Косар Д.В. виготовив технічну проектну документацію на всі ці три ділянки.

Отримавши проектну документацію, 30 червня цього ж року депутати Кельменецької районної ради пішли далі – проголосували за наступне рішення – «Про актуалізацію незалежних експертних оцінок нерухомого майна» та внесення змін до рішення ХІ сесії VII скликання від 18 травня, про яке ми сказали вище.

Для людини, котра не розуміється на правових засадах цих рішень, чи не вникає в їхню суть, все, що сталося – є невидимим. Проте, якщо вдуматися, бачимо, що земельні ділянки, по яких приймали рішення, – виключна власність Кельменців. І що робити з цими землями мають право вирішувати виключно депутати Кельменецької селищної ради. В жодному випадку цього не можуть робити депутати районної ради.

Постає питання: депутати Кельмнецької районної ради цього не знали? Це чітко визначено Земельним Кодексом України.

Вони це знали! Дане питання ще до 18 травня піднімалося на сесіях Кельменецької селищної ради. І неодноразово. Якщо на початках для отримання бажаного результату не вистачило кількох голосів, то чим далі, тим більше депутатів селища схилялися до думки, що всі три земельні ділянки (на яких розташовані споруди, що є власністю кожного жителя Кельменецького району (комунальною)), приватизовує нинішня районна рада виключно з метою продажу цих приміщень.

Депутати Кельменецької селищної ради запевняють, що голова районної ради запропонував їм за вилучені кошти з продажу придбати дві квартири для лікарів. Та у депутатів Кельменців виникло питання: а чи рівноцінний цей обмін? Вони запевняють, що у приміщенні по вулиці Партизанській, 3 може бути 6 квартир, а приміщення колишньої хімлабораторії, чи колишньої адвокатури можна здавати в оренду, чи відкрити в них діяльність, яка би приносила користь всій громаді району, та не втрачати останні крихти загальної власності.

Згаданим вище рішенням від 30 червня визначені ціни на перелічені об’єкти: приміщення по вул. Басарабська, 61 – за 502 010 грн.; приміщення колишньої адвокатури (вул.Довженка, 15) – 406 219 грн.; приміщення по вул. Партизанській, 3 – 219 559 грн.

Не отримавши потрібного для себе рішення від селищної ради Кельменців, керівництво Кельменецької районної ради виносить питання оформлення земельних ділянок на свою сесію, порушуючи Закон.

Відтак, кожен має запитати себе: заради інтересів громади чи приватних інтересів у Кельменецькій районній раді пішли на порушення Закону? Невже депутати Кельменецької районної ради, освічені представники народу, не знали, що вони голосують за рішення, яке не входить у їхню компетенцію? На що був розрахунок?

На те, що в загальному населення в переважній кількості є юридично безграмотним і зневіреним, а відтак мовчазним.

Сертифікований інженер-землевпорядник Косар Д.В. (кваліфікаційний сертифікат № 001861 виданий  25.11.2014р.) несе повну відповідальність за законність виготовленої проектної документації. Він чудово знає, що на підставі рішення районної ради виготовляти проектну документацію на земельні ділянки комунальної власності селища Кельменці він не має жодного права.

Аналогічний випадок стався і в нашій області. Чернівецька обласна рада в такий же спосіб спробувала відібрати у міста Чернівці ділянку у 5 га, що по вул.Заставнівській. Справа дійшла  до Вищого господарського суду України. Суд постановив: «Обласні та районні ради не наділені повноваженнями власника та розпорядника комунальних земель. Ці землі на правах власності належать територіальним громадам сіл, міст, селищ України, інтереси і права яких представляють відповідні органи самоврядування – міські, сільські та селищні ради.»

Наразі відомо, що виготовлена документація на дані ділянки в селищі Кельменці не була погоджена експертами державної землевпорядної експертизи України. Начебто, крапка. Та чи справді так?

Факт даних рішень залишається. Вони не скасовані і в переліку на наступну сесію районної ради ми їх не бачимо, а факт порушення законодавства явний. Так само постало питання моральності, принциповості, ба, навіть, освіченості депутатів районної ради, які чемно проголосували за ці рішення. Це далеко не всі питання у даній справі. «Темних конячок» більше, ніж достатньо.

Нагадаємо, що приміщення, які фігурують у даних рішеннях, є власністю кожного жителя Кельменецького району, а отже кожен має право сказати з цього приводу особисту думку.

Приміщення по вул.Довженка, 15
Приміщення по вул.Басарабська, 61
Приміщення по вул.Партизанська, 3

Ангела Ткач-Вишня

 • Гость: Шанові Кельменчани! Ну це просто жах, коли вже наші можновладці нажеруться!
 • Гость: приміщення по вул. Партизанській, 3 – 219 559 грн. - прикольна ціна
 • Гость: Хочу 3 будівлі по 219 штук, Кому платити
 • Гость: Підскажіть коли і де будуть проводити торги. З якою організацією заключили договір.
 • Гость: Хто так оцінював?
 • Гость: На сесії райради питання піднімали за продаж?? Чи депутатам знову на вішали на вуха.
 • Гость: Як подати заявку на участь у торгах
 • Гость: Торги будуть проводитись за адресою: смт. Ілашівка площа В.Ілаша, 2, приймальня
 • Гость: До Віктора - Хлопці я розумію що все це штуки але на повному серйозі хотілось би знати інформацію по торгах. Не хочеться пропустити торги.
 • Гость: Про Кельменці ІНФО мало хто знає. Все кажуть чули, що щось зявилося. А я уявляю як чогось незалежного боїться Ілаш! "Ріде слово" рідне... для райради. Наші депутати райради - це наша ганьба! Про рівень Ілаша мовчу. Маєш чоловіче бізнес, займайся ним! Ні, мало!НІ Бога, ні людей не бояться! Все з підтишка. І на кого ці приміщення ділять? Це ж уже "продано" чи не так???
 • Гость: Так продано!!!
 • Гость: Як продано??? Коли відбулися торги?
 • Гость: Якщо так - то це дерибан району! Нахрен нам така влада яка все під себе. Думаю це так просто не минеться. Безпредел!!!
 • Гость: Чи знову об’яви про торги по приміщенням кельменецького району райрада дала в газетах області чи інших областей лиш би не в місцевій «рідне слово» щоб місцеві жителі та місцеві підприємці знали що і як все в тихаря.
 • Гость: наш район був і буде одним з найгірших в області для людей доки тут керують ці зажерливі недопани, які ніяк не можуть нажертись. але від обжорства можна обіс...сь
 • Гость: Відішліть свою публікацію на портал Букінфо, таке зацікавить багатьох у області і не тільки
 • Гость: А чи не бажає пані автор отримати пояснення від тієї ж районної ради по даному питанню. Крім того звернути свою увагу на рішення селищної ради в т. ч. з продажу земельки. Та мабуть слабо, бо не може кусати руку,що її годує. Ось так наші правдолюби.!!!!!!
 • Гость: Відповідає Вам п.Автор. Моє Імя Ангела Ткач-Вишня. Розкажіть мені детально яка рука мене годує і в якому розмірі? Хоч посміюся.
 • Гость: Райрада завжди має право висловитися так само як і Ви. Лишень я не ховаю ні свого обличчя, ні свого імені і коли є порушення Земельного Кодексу, то що захищаєте? Аби говорити? В такому випадку - на здоровя!
 • Гость: Шановна, хто дав Вам право оцінювати будь - які рішення і тим більше стверджувати про порушення законодавства? У Вас є рішення суду щодо цих рішень ради? Ні?! Ну в такому випадку- на здоров'я. Це тільки власні домисли автора, які не мають нічого спільного з правдою. Тим більше, що викладені м'ягко кажучи нефахово. Якби пані автор була зацікавлена віднайти правду, то намагалася отримати пояснення та обгрунтуавання обох сторін. А так виходить як в народній мудрості - ...... гавкають,а караван іде.
 • Гость: Тупа думка. Мабуть за цей весь час юристи райради думали що написати.
 • Гость: Оцінювати рішення райради має право і обовязок кожна мисляча людина у цьому районі. І ви очевидно не борець за првду. а її могильник! І хто бачив правду у Кельменецькій райраді? Доречі, може би райрада показала відповідь пана Ватаманюка. Там же чудове підтвердження висновків автора.
 • Гость: Доречі, у нас є газета "Ілашівка" там всі думки райради. Не газета, а бестселер!