Четвер, Жовтень 18

Камені спотикання ХІІІ сесії Кельменецької районної ради

ХІІІ сесія VІІ скликання, що відбулася 29 вересня пройшлася швидко, як злива. Та це було лише перше пленарне засідання. На ньому депутати розглянули питання, які опрацювали комісії.

А це: інформацію керівника Кельменецької місцевої прокуратури  про стан законності, заходи щодо її зміцнення та результати діяльності на території району; готовність об’єктів соціально-культурного призначення району до роботи в осінньо-зимовий період; хід виконання районної програми «Питна вода» Кельменецького району на 2006-2020 роки; хід виконання Комплексної програми охорони та збереження об’єктів культурної спадщини Кельменецького району;  хід виконання районної програми  «Вчитель»  на 2014-2022 роки; хід виконання Комплексної програми військово-патріотичного виховання молоді та підготовки громадян до оборони держави на 2016-2020 роки; хід виконання Комплексної програми реалізації державної політики з питань сім’ї, дітей та молоді, оздоровлення та відпочинку, протидії торгівлі людьми та забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків у Кельменецькому районі на 2016-2020 роки та інші.

На засіданні депутати уточнили показники районного бюджету на травень-липень 2017 року.

Депутати просто піднімали руки за вже обговорені питання. Олександр Пастух (фракція БЮТ) поцікавився, як ідуть справи по приватизації земельних ділянок під приміщеннями, що розташовані по вулицях: Довженка, 15, Партизанська, 3, Бесарабська, 61. Голова районної ради Віктор Ілаш запевнив, що ведуться погодження з селищною радою.

Нам відомо, що дані земельні ділянки не пройшли експертної оцінки. І рішення по них Кельменцькою районною радою суперечить Земельному Кодексу України. Та складається враження, що дане питання керівництво ради воліє замовчувати.

У ході пленарного засідання оголошено перерву. Каменем спотикання стало питання про затвердження технічної документації по нормативній грошовій оцінці земельної ділянки, розташованої за межами населеного пункту. Профільній депутатській комісії не вдалося обговорити це питання через те, що нема кворуму. Випадково його нема чи зумисне – доведеться з`ясовувати.

Коли відбудеться наступне пленарне засідання наразі невідомо.

Тут варто зробити маленький відступ і повернутися до питання Олександра Пастуха.

Всі три приміщення, які є в планах продати, потребують капіталовкладень. А тому ми поцікавилися у підприємців Кельменців їхньою думкою щодо цих споруд. Вони переконані, що з економічної точки зору ці три споруди-пастки пустуватимуть, поки у приміщень не буде господаря. Тому треба їх продавати.

Голова селищної ради Сергій Буняк та кельменецькі депутати мають іншу точку зору. «Це – готові приміщення, – переконаний Сергій Буняк. – Віднайти кошти для їхнього ремонту можна. У будинку на вул. Партизанській, 3 цілком логічно зробити 6, а не 2 добротні службові квартири. В них можна заселити  і лікарів. Сокирянський район свого часу так зробив і переманив у нас молодих і перспективних медиків. Будувати житло з нуля ми сьогодні не маємо можливості. То навіщо позбуватися того, що вже є? Можливо, варто подумати, як кожну готову споруду раціонально використати?»

Приміщення по вул.Партизанська, 3

На його переконання, у приміщенні колишньої адвокатури може вільно розміститися центр надання адміністративних послуг. «Адмінреформа продиктує свої вимоги і потреби у приміщеннях, тому продавати їх – вкрай необачно. Зрештою, ми маємо дбати про потреби нашої громади, а не забезпечувати індивідуальні забаганки небідних людей», – каже Сергій Буняк.

Приміщення по вул.Довженка, 15

Чиї міркування правильні, а чиї ні – вирішувати Кельменечинні. Та як сказав голова райради  п.Ілаш у відповідь депутатові Олександрові Пастуху – питання вирішується…

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *