Понеділок, Листопад 19

Довіра до влади чи проблем стало більше?..

Якщо ви приходите на схід села, а там, аж раптом, 50 чоловік зійшлося з тисячі жителів, то це означає одне – сільському голові не довіряють! Якщо люди перестають стукати у двері чиновників, значить вони владі не вірять!

За 9 місяців цього року у Кельменецькій державній  адміністрації  розглянули 667 звернень. Минулого року за цей же період було розглянуто лише 533 звернення. І, коли не закривати очі на проблеми нашого сьогодення, то звернень мало би бути щонайменше у 5 разів більше.

Загальна думка жителів району – «звертатися до влади марна справа…». Навіть з власного досвіду скажу, що не марна. Іти на діалог з представниками влади треба. У такий спосіб ви стаєте чинником, який показує найгостріші проблеми, а з іншого  боку – змушує владу працювати.

Між цифрами 667 і 533 – різниця у 134 звернення. Від факту не втечеш. 134 – це цифра, яка перш за все, свідчить про зріст довіри.

Скептики скажуть: «Стало просто важче жити…». За 26 років Незалежності України нам ніколи не було просто жити. Війна проблеми загострила, та коли люди свої негаразди не замовчують, а починають про них говорити, виходять зі стану інертності, з`являється надія на кращі зміни.

Найбільше, звичайно, звертаються люди з незахищених верств населення: інваліди, пенсіонери, ветерани Великої Вітчизняної війни, учасники бойових дій, безробітні.

Щоб звернутися із письмовою чи усною заявою до голови районної державної адміністрації Віталія Швеця чи його заступників, не обов’язково їхати до районного центру. Проводяться і виїзні прийоми.

За тих же 9 місяців цього ж року головою – Віталієм Швецем, його першим заступником та керівником апарату Кельменецької райдержадміністрації проведено 24 виїзні прийоми громадян. На них було прийнято 80 чоловік.

Ця цифра не значна. Не зважаючи на те, що про виїзні прийоми  жителів сіл, наче попереджають… як правило, дізнаються про такі відвідини чиновників, мало людей. І це, перш за все,  проблема консервативності наших сільських рад і порушення Закону «Про публічну інформацію». Та про це необхідно говорити окремо і вирішувати дієво.

Адже саме відсутність публічності є фундаментом корупції. На рівні сіл Кельменецького району її забагато!

 

Ангела Ткач-Вишня

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *