Понеділок, Листопад 19

Земля, поліція, прокуратура… корупція?

Трапляються  факти у які важко повірити. Уявіть, що в один погожий вечір до вас приходить сусід і заявляє: «Знаєш, Миколо, я так подумав… і вирішив, що твоя хата, дружина… – це все моє! Твої лише діти!»

Звичайно, ваш шок вимовить запитання: «А з якої це радості, сусіде, у тебе таке переконання?..» І почуєте дивовижну відповідь: «Бо фізично я сильніший. Фінансово – всі гроші у моєму кулаці.

Сусід не просто сказав, сусід почав у вас газдувати і ви, у шоці,  викликаєте поліцію. Хлопці приїхали, подивилися і поїхали… Ви летите до прокуратури. Там вас чемно послухали і палець об палець не вдарили! Все що залишається, хіба… заплакати! Сила в сильнішого і багатшого?..

Приблизно за такою схемою, лише у більших масштабах,  склалася ситуація у стосунках між ТОВ «Кельменці АГРО» та СГК «Бабинське». СГК «Бабинське» зайшло на землі ТОВ «Кельменці АГРО» і почало газдувати. Це господарювання триває вже 7 років. Поліція не просто бездіяла,  вона видала Постанову у якій чітко сказано: «Кримінальне провадження, внесене до єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12015260100000044 від 10.02.2015, закрити на підставі п.2 ч.1 ст 284 КПК України.» Простою мовою – поліція заявила, що ніякого злочину не сталося. Криміналу нема. Що це цивільно-правові відносини… суперечка, наче хлопчиська посперечалися… Лишень суперечка спричинила  ТОВ «Кельменці АГРО» збитки майже на мільйон гривень. Хіба це злочин?..

У постанові про закриття кримінального провадження є ще один цікавий пункт: «Копію постанови направити прокурору, потерпілому, заявнику.» Але… Копії потерпілі-заявники не отримали! Чомусь… Може тому, що далі йде право заявника оскаржити дану постанову протягом десяти днів? Дізнаються вчасно, оскаржать. А не дізнаються – поїзд піде! Про постанову заявники дізналися. Самі за нею прийшли. І подали до суду.

9 жовтня Кельменецький районний суд, за головуванням судді Телешмана О.В. розглянув скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Кельменці АГРО» на постанову слідчого про закриття кримінального провадження. Суд виніс Ухвалу: «Скасувати постанову від 04.09.2017 року заступника начальника-начальника слідчого відділення  Кельменецького ВП ГУНП у Чернівецькій області Козака В.В. про закриття кримінального провадження №12015260100000044 від 10.02.2015 року. Ухвала оскарженню не підлягає.»

Суд виніс рішення згідно Закону. Та на такі судові засідання цікаво ходити. На них можна «випити» чудову порцію «коктейлю» з шоку, здивування і сміху від цілковитої нісенітниці, як цього разу, коли представник прокуратури запитав у юриста ТОВ «Кельменці АГРО»  – чи є вони власниками спірних земельних ділянок?.. Хтось знає як орендатор може бути власником орендованих ділянок?.. Ми не знаємо. Та з`являються підозри, що в Кельменецькій прокуратурі і про таку формулу власності «щось» відомо…

 

Ангела Ткач-Вишня

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *