Понеділок, Вересень 24

На «Буковинську осінь» з найкращими результатами!

На виставку «Буковинська осінь» кельменчани  їхали з відмінним настроєм. Кельменецький район отримав найкращі результати врожайності ранніх зернових.

4 тисячі 24 гектари поля було засіяно озиминою. З гектара вдалося зібрати 61,3 центнера зерна. Ячмінь дав результат у 46,4 центнера.

В цілому, валовий збір ранніх зернових склав 30,5 тисяч тон. Це майже на 12 тисяч тон більше ніж у минулому році. Це рекордні цифри  ранніх зернових. Таких результатів Кельменеччинна досягла ВПЕРШЕ!

Окрім цього, 75 гектарів поля було засіяно горохом і врожайність досягла позначки 46,7 центнера.  Така технічна культура як ріпак, займала 1 397 га. Кожен гектар дав в середньому 31, 7 центнерів. Такого результату досягнув лише наш Кельменецький та Новоселецький райони.

На даний час, іде збір соняшнику, сої, фруктів. Ведеться зяблева оранка, підготовка грунтів і посів. Відпочивати ніколи. Бо хоч на весні, хоч восени, кожен день годує рік. До того ж досягати чудових врожаїв завжди приємно.

На виставку до обласного центру Кельменчани приїхали з дивовижним короваєм. Про коровай подбав Андрій Хіміч, фермер який орендує землі у Вороновиці, Коновці, Ленківцях. Свою випічку надали аграрії Василь Телешман та Василь Андрущак.

За словами начальника відділу агропромислового та економічного розвитку Кельменецької держадміністрації  Василя Гнжелюка, Андрій Хіміч відразу відгукнувся на прохання в організації сільськогосподарської виставки району.

Разом із дарами осені, кельменчани завітали на виставку з духовим оркестром та танцювальним колективом від районного Будинку народної творчості та дозвілля.

Особливу увагу усіх відвідувачів виставки привертав саме коровай на якому були виведені назви всіх сіл Кельменеччини. Кожен з захватом біля нього фотографувався. Зрештою, окрім короваю не менше задоволення гостей викликали  кельменецькі вареники та мачальники, якими пригощали всіх бажаючих. Хіба хтось варить смачніші вареники?! Та й часто треба пояснювати, що таке мачальники?! І не кожен здатен це зрозуміти. Хоч раз посмакувавши, завжди згадуватимуть яка то особлива традиційна смакота Басарабії.

Під час урочистостей на виставці «Буковинська осінь» грамот та цінних подарунків від Чернівецької обласної ради та Чернівецької облдержадміністрації удостоїлись агроном ТОВ «Дністрові роси» Богдан Мельник, керівник ФГ «Горизонт» (с.Ленківці) – Богдан Мельник. Від обласного департаменту агропромислового розвитку нагороджено  начальника відділу агропромислового та економічного розвитку Кельменецької держадміністрації  Василя Гнжелюка.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *