Четвер, Жовтень 18

Простуда: як з нею боротися?..

Кажуть, щоб вирішити проблему, найперше до неї потрібно усміхнутися! Навіть, якщо це доведеться робити крізь найгіркіші сльози і шалений біль. Та, жартома і серйозно, можемо констатувати факт – за 26 років Незалежності ми, таки, маємо  досягнення. Одне із них: навчилися вимикати опалення, коли надворі тепло. І тут… гірка ПРАВДА! – дійшли ми до такого кроку не зі свідомості, а з примусу – треба економити електроенергію і природний газ.

Та як іще нам навчитися ВМИКАТИ опалення не по числах початку опалювального сезону, а тоді, коли настає холод – невідомо. Як осягнути, що НЕ числа визначають треба палити чи ні, а Бог – Природа! – стає над завданням!

Поки ми зріємо до стану здорового глузду, наші діти, а з ними і ми дружно хворіємо. І хворіємо так, що достроково  доводиться іти на канікули або продовжувати їх. ХОЛОДНО!

А так, як керуватися РОЗУМОМ ніхто не поспішає, починають з`являтися лихі… думки – а як вигідно фармацевтам, коли ми хворі! Це ж скільки сотень гривень залишила в аптеці кожна мама?..

Нещодавно зайшла до аптеки і взяла перелік препаратів серед яких був наш Парацетамол, Скипидарна мазь, розчин Люголя, Паста Розенталя, пертусин, Мукалтин… Перелік був не малий. Аптекарка вартість препаратів перерахувала двічі!.. За все разом я заплатила 88 грн. Все, що я просила було вітчизняним. Нашим! Без зайвої хімії і побічних ефектів. Головне, дотримуватися норм дозування.

Як правило, від переохолоджень розпочинається те? що лікарі називають – гострі-респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ). Як те ГРВІ проявляється, знають усі. Та нагадати, що воно таке і як з ним «воювати» незайве ніколи. І зробить для нас це сімейний лікар Гринько Лілія Іванівна:

– Як правило, людина починає відчувати слабкість, в’ялість тіла. Може відразу піднятися температура, починається загальна інтоксикація та катаральні зміни верхніх дихальних шляхів.Недуга може супроводжуватися ознобом, головним болем. Температура здатна утримуватися на підвищеному рівні 3-5 днів.

Розрізняють кілька форм ГРВІ: легка форма грипу – незначне підвищення температури, слабо виражені симптоми інтоксикації; середньо тяжка форма – є грипозна інтоксикація: головний біль, запаморочення, м`язевий біль, якому не раз передує ломка суглобів; тяжка форма грипу – виражена інтоксикація: порушення свідомості, блювання, підвищення температури до 40 С, короткочасні судоми.

Якою би не була форма застуди, просимо всіх, хто захворів, звернутися до лікаря. Лікування під наглядом фахівця завжди буде безпечнішим ніж самолікування.

У разі недуги, завжди радимо дотримуватися ліжкового режиму. Злочин говорити – перейде… і намагатися перебороти недугу на ногах, в роботі. Це може призвести до загострень і летального завершення. До того ж, не варто, недугу розносити поміж людей. Адже збудник її – вірус. Він легко передається.

Перебуваючи вдома, приміщення увесь час провітрюйте. Робіть вологе прибирання. Пийте якнайбільше рідини, вживайте смачні і соковиті фрукти багаті на вітаміни.

Лілія Гринько, від імені всіх лікарів, просить нас – цінувати своє здоров`я, вчасно звертатися до лікарів, сумлінно виконувати призначення і обов’язково уникати ускладнень. Ми ж тему вірусних захворювань продовжимо і розповімо, що радять робити з ГРВІ народні цілителі-фітотерапевти.

Будьмо здорові всі разом!

 

Ангела Ткач-Вишня

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *