Четвер, Серпень 16

Стати поліцейським – заплатити ХАБАР?

Була міліція… стала – ПОЛІЦІЯ! Що змінилося? Назва?! – НІ! Змінилася зарплата. Дай Боже кожному жителю району мати, принаймні, таку офіційну заробітну плату.

Змінилося матеріальне забезпечення. Тепер на виїзди є бензин. Закуповуються канцтовари і лише з посмішкою пригадуються моменти з минулого, коли бігли до крамниці і купляли пачку паперу, бо не було на чому писати. Звичайно, матеріальна база ще далека від ідеалу. І наша поліція не може похвалитися всім тим, що має поліцейський у розвинених країнах Європи. ВСЕ ПІЗНАЄТЬСЯ У ПОРІВНЯННІ! Та вони знають, що було вчора і що є сьогодні.

Проблемою залишаються  – КАДРИ!

Лейтенант Марина Бурлака у поліції недавно. Вона закінчила Буковинський університет, юридичний факультет. Сама уродженка села Козиряни.

Навчаючись в університеті, практику проходила у Шевченківському районному відділенні поліції міста Чернівці. Уже тоді, зявилася думка – потрапити на роботу до поліції. Після завершення навчання, час від часу почала зазирати на сайт головного управління ГУНП у Чернівецькій області. Саме воно виставляє оголошення про набір працівників до поліції.

Перша вимога до кандидата на таку роботу – знання ЗАКОНУ. Людина повинна мати юридичну освіту. Побачивши таке оголошення, Марина подала на електронну адресу управління свою заявку і отримала запрошення на тестування. Тестування пройшла успішно. Далі – медкомісія, перевірка спортивної підготовки, співбесіда і якщо ви зараховані, відправляєтесь на кілька місяців на навчання.

Робота в поліції специфічна, тому просто мати юридичну освіту, мало. Та за кілька місяців вам дадуть основи поліцейської справи, а далі – здобувайте досвід.

Скерування на роботу Марина отримала до рідного Кельменецького району. Та так «везе» не всім. Ніхто не знає, яке буде розприділення. Путила, Сторожинець, Кіцмань, Сокиряни?.. Це як карта ляже. Але… ХАБАР – де?

Коли ми поцікавилися цим питанням у Марини, вона подивилася на нас здивовано і відповіла: «У мене звичайна сільська родина. Батьки далекі від поліції. Я сказала їм, що подам заявку на роботу до поліції, вони відповіли: «Пробуй!». Платити ХАБАР… кому? Скільки? Я цього так і не дізналася. Зате до поліції мене прийняли і без нього.»

Марина Бурлака стає старшим інспектором по роботі з неповнолітніми. Вивчає справу, проводить перші розмови з малолітніми порушниками. Уже відчула на скільки це не проста справа, коли треба бути і психологом, і педагогом, і ставати матірю, адже перед тобою – ДІТИ. Їх треба любити, а одночасно змусити їх тебе поважати і мислити. По-іншому не почують! Достукатися до свідомості і серця озлобленої дитини, справа дуже не проста. А ТРЕБА!

Минулий рік нестача кадрів у поліції Кельменецького району складала 40 %. Цього року ця цифра вміщається у 15% відсотків. Головне управління Національної поліці України у Чернівецькій області знову оголосило  набір до своїх  лав. Заявки можна подавати до 22 листопада. «Подавайте свої заявки і не бійтеся!» – каже Марина Бурлака.

Ангела Ткач-Вишня

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *