Четвер, Жовтень 18

Яка вона, Правда НАШОЇ Історії?

«Щоб був Порядок, має прийти Правда!», коли мені говорили ці слова, я не розуміла їх значення. Малою була. Та у свідомості вони закарбувалися міцно. Все будили питання – що ж то за Правда така?..

З висоти пройденого, розумієш – ми є посттоталітарним суспільством і у нас все пройнято брехнею, а Правду, за інерцією радянського «манкрута», радянські рабо-люденятка галасливо називають небилицями…

Дністрівка! Історична довідка стверджує: «Село Дністрівка (у той час Рестео-Атаки) було засноване у 1756 році княгинею Марією Гікою, яка походила із знатної грецької сім`ї… За її наказом (на місце теперішньої Дністрівки) було привезено 30-40 сімей кріпаків з села Христинівка, що на Черкащині…» – на цьому і зупинимось.

У кожної розумної, тобто мислячої людини, виникне запитання – а як це княгиня… і грецька сім`я, родина… Тому Людина відразу запитає: «А ТАКА ОСОБА ЯК МАРІЯ ГІКА була взагалі?..» – БУЛА!

Лише народилася вона у 1824-му році. Через 68 літ після так званого заснування Дністрівки. Дочка від другого шлюбу молдавського чи румунського (не грецького) господаря Валахії – Григорія ІV Гіки, від другого шлюбу.
Вона, начебто, привезла кріпаків з Христинівки Черкаської області… Та кріпаків можна було привезти з Московії. У 1756 році Христинівка входила до складу Польщі.


Привезти з Польщі кріпаків ще не народившись… важко! Та ми спробуємо і далі вірити у офіційну – радянську історичну довідку Дністрівки. Візьмемо список прізвищ жителів Христинвки за ті часи: Галюк, Швець, Кравець, Момонт, Дахненко, Левченко, Костюченко, Деркач, Чорномаз, Вовк, Передрій, Панченко. У Дністрівці є прізвище Швець, але далі – Васильчишені, Равлюки, Крушенівські, Вишинські, Ткачі, Мельники, Чебани… – це типові прізвища нашої місцевості. Мабуть, ніхто, нізвідки, нікого не привозив! Чи як ви гадаєте?

Міркуєте, офіційна версія історії вашого села правдива? Чи можливо, є те, про що ви й гадати не можете мати?! І всім нашим селам не сотні літ, а тисячі?!

Нас прив’язали до дати збереженої найдавнішої згадки про село. Зверніть увагу – це просто, збережена згадка. Це не означає перша. І це не «паспортне» день народження поселення. Не все писалося, не все збереглося. Про давність наших сіл краще говорять археологи. І всі вони в унісон розповідають про часи трипілля і далі!

Що краще – мати у собі силу століть, ще й молдавського періоду, бо офіційна історіографія твердить, що всі наші поселення засновані в молдавський період, чи мати силу тисячоліть, їх десятків, сотень і українських?!

АХ! Офіційна історична наука нас затято вчить… не визнавати себе в тисячоліттях. То були скіфи, то не українці. То були трипільці – не українці… НІ! Як би нас хто не називав, які би землі ми не заселяли тут чи в Індії, Ірані… це все були УКРАЇНЦІ! Перечите?! Перечте! Правда від цього не перестане бути Правдою! І, може, краще глянути на себе свіжим оком?.. Ми не зобов’язані бути ні рабами, ні манкрутами. Чи не так?

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *