Четвер, Жовтень 18

З чого Починається Корупція на селі?..

З чого ж та корупція починається? Ми так сумлінно навчилися дивитися на Київ, що всі початки… і кінці шукаємо, виключно, в ньому!

Забувся радянський віршик: «Все починається в житті з малого! З зернинки – хліб, з промінчика – зоря. І Ленін теж свою дорогу, почав колись із Букваря!». Може, я десь помилилася у слові, бо відтворюю з пам`яті, та в суті – все саме так! Все починається з малого!  Україна починається з нас – з СЕЛА!

І корупція виростає також з нього. Та від якої мітки? Від сільської влади? Ні! Це вже її реалізатори і сподвижники… Сільська рада, як аеропорт, пункт призначення! А сама корупція бере початок з виборів, ще глибше, – з тих, хто поставив собі мету – за будь-яку ціну «сісти» на владне крісло і почав готуватися до цього заздалегідь.

Усе, про що мова піде далі, взято з фактів, які залишилися невидимими чи не врахованими, та відбувалися у нас, у Кельменецькому районі.

Спробуємо разом пройти початок цього «тернистого» корупційного шляху. Звичайно, питання номер один – виборча комісія, – її керівник + іще хоч троє людей у ній своїх! Це потрібно для того, щоб ніхто не знав скільки насправді є виборців, а скільки бюлетенів.

Великим ЩАСТЯМ є те, що третина виборців стовідсотково на вибори не прийде. І четвертина з них, а може й більше, це ті, кого точно нема вдома, бо десь на заробітках… За них можна сміло і у відомостях підписатися і проголосувати…

Сам ті бюлетені до скриньки не понесеш, тим паче, якщо ти діючий голова! Їх має до неї хтось вкинути! І в цій миті неоціненним скарбом стають хлопці з потребою в алкоголі! Якщо ви дивитесь на цих людей як на сміття… даремно! Їхня місія у виборчому процесі на рівні села, часто буває вирішальна. Це найнадійніші люди, котрі прийдуть на дільницю ОБОВ`ЯЗКОВО, візьмуть свій бюлетень, а вкинуть той, ба навіть ті, що їм дали заздалегідь. Вони ж знають заради чого вони це роблять!.. І байдуже їм, що ви їх назвете пияками…

За таку справу, жодному «настирливому» кандидатові чарки не шкода! Голос на бюлетені того вартий!

А коли село у мальовничому куточку і там є земелька на яку всі дивляться ласо, бо на ній як не дачку збудувати, то її можна вигідно продати, то можна пообіцяти майже всім: «Ви її отримаєте!»

Люди у нас довірливі, а бідність, вічна потреба у грошах робить свій прикрий жарт – людей обкрадають двічі! І до виборів, і після виборів. Бо земля наче є, у космос не полетіла… але її нема! Законно її оформити не можливо навіть тоді, коли гроші, начебто, заплачені!

То, може, варто поставити питання: “А за що заплачені? За власний голос на виборах чи за того, хто, просто, обманув?..”

Комусь за голос гречку дають, а в нас за свої голоси самі платять… І, майже тисячу! Це ж скільки кілограм гречки?..

Звичайно, у виборах на селі має значення і слово впливової людини. І якщо ця людина скаже про кандидата: «Що та дівка… може?..» це має значення для всіх рабослухняних.

Окрема історія – скринька, яка ходить по хатах… Її хоч з дільниці не випускай! Як правило з неї голоси тих, що треба і такі як треба!

Висновки: ХОДІТЬ НА ВИБОРИ! Щоб вашим бюлетенем не скористалися. Якщо ви кандидат, контролюйте кількість бюлетенів з друкарні і перегляньте виборчі списки. Бо там часто «оживають» мерці. Рахуйте всіх, хто голосує і може ви роздивитесь скільки бюлетенів вкидають «надійні» хлопці. Дізнайтеся, кого у селі, на разі, просто нема, бо вони можуть бути тими, хто голосує на відстані… Таке собі невидиме переміщення громадянина у просторі і часі…

І це все лише половина фундаменту КОРУПЦІЇ. В якому «цікавому» світі ми живемо?!

Ангела Ткач-Вишня

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *