Реформу Децентралізації на Кельменеччині ЗАВАЛЕНО!

Під час «круглого столу» з питань адміністративної реформи, тобто децентралізації, 31 жовтня у Кельменецькій районній державній адміністрації пролунало багато хороших тез і прикладів змін, які спричиняються завдяки реформі органів місцевого самоврядування. Головними слухачами круглого столу (нажаль, не учасниками), а саме слухачами і не більше, були наші сільські голови.

Під час зібрання оголошено, що 2017-й рік Чернівецька область завершить з результатом – 26 об’єднаних громад. Уже є – 16! Жодної громади не має лише Кельменеччина.

Було наголошено і на тому, що окрім додаткових повноважень, і можливостей самостійно вирішувати питання  життя громади, ОТГ отримують фінансову підтримку. 16  діючих громад отримали 61,9 млн. грн. інфраструктурної субвенції. Не утворивши жодної громади, ми втратили далеко не один мільйон і надолужити це ми уже не зможемо! Втрачене є втраченим!

Учасники «круглого столу», а він проходив під головуванням заступника голови облдержадміністрації Василя Гостюка, за участі голови Кельменецької райдержадміністрації Віталія Швеця, та заступника голови районної ради Анатолія Горобця, ми всі почули ключові слова – ПРОЦЕС РЕФОРМИ З ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ НЕЗВОРОТНІЙ! І те, що сьогодні іще визначається словом «добровільно», завтра стане – обов’язковим, або ще цікавіше – примусовим, бо «гонорове» село опиниться в обставинах, коли доведеться самому визнати – один не виживу! Лише є маленький, насправді ВЕЛИКИЙ момент: сьогодні ми можемо об`єднатися так, як вважаємо за доцільно, а завтра все можуть вирішити за нас.

Фото прес-служби Кельменецької РДА

На Кельменеччинні побутує гасло «один район – одна громада» і панує думка, що цього ніхто не зможе змінити… Мабуть, декому страшенно хочеться, щоб так було! Та Василь Гостюк, Христина Марчук – начальник відділу з питань містобудівного кадастру та регіонального розвитку управління регіонального розвитку містобудування та архітектури Чернівецької обласної держадміністрації наголосили – це ЗМІННО! Сьогодні МИ вирішуємо як нам об’єднуватися. І хто там що напланував… нікого тривожити не повинно.

Насправді, перед сільськими головами Кельменеччини провели чергову презентацію. Та невже вони ще її не бачили і не чули? Зустрічі з питань даної реформи у нас уже проводились. Делегації їздили на форуми до Чернівців. Кожен бажаючий мав можливість подивитись на власні очі – а як живеться в громадах які вже є?!

Що цим ми сказали? А те що круглий стіл не відбувся. Діалогу не було. Сільські голови просто, німо слухали як і всі попередні рази. Що є свідченням або байдужості, або свідоме небажання дане питання сприймати.

З сільських голів щось… сказав лише голова села Нелипівців – Семен Плаксійчук. Висловив надію, що з тої реформи нічого не вийде! Він промовив свою думку чи надію БІЛЬШОСТІ сільських голів? Якщо так, то провал реформи децентралізації на Кельменеччині має пояснення, але… – це ще один факт, який дозволяє нам говорити, що круглий стіл, не був круглим, бо на ньому ніхто не шукав причини цього провалу.

Фото прес-служби Кельменецької РДА

Поговорили, як у цирк сходили, і розійшлися… Ні, домовилися про цирк наступний – з`їздити до існуючої громади. Подивится – а що там?.. Наче досі ніхто не їздив…

В такому випадку, у мислячих людей, які хочуть добра, виникають питання: а можна змусити бачити свідомо сліпих, чи чути свідомо глухих?.. Чи може краще узріти ПРИЧИНУ тої сліпоти і глухоти? Далі буде…

 

Ангела Вишня-Ткач

  • Гость: Почитайте як подібна "рехворма" відбувалася за Хрущова. Тоді теж зробили децентралізацію. І навіть Сокирянський район увійшов до Кельменецького. Результатами тих рехворм стали кілометрові черги за хлібом та зубожіння населення. Брєжнєв їх відмінив. Ми це вже проходили, не вішайте людям лапшу на вуха. Не реформи потрібно робити а заставити олігархів перестати грабувати народ і державу. А країна наша багата, маємо звідки жити.
  • Гость: І ще одне: олігархи під тихенький шумок реформ в свої кармани спишуть не один десяток міліардів долярів. Не допомагайте їм це робити. Ми це вже бачимо по військовому збору який іде не на армію, солдати його не бачуть, а в кишені олігархів.
  • Гость: погляньте на цей цирк, ніхто не думає про реформи, громади, сидять і куняють. а чому? бо є вказівка "царя району" і йому подібних нічого не робити. невже ще не набридла ця тоталітарна диктатура?