Вівторок, Грудень 18

Реформу Децентралізації на Кельменеччині ЗАВАЛЕНО!

Під час «круглого столу» з питань адміністративної реформи, тобто децентралізації, 31 жовтня у Кельменецькій районній державній адміністрації пролунало багато хороших тез і прикладів змін, які спричиняються завдяки реформі органів місцевого самоврядування. Головними слухачами круглого столу (нажаль, не учасниками), а саме слухачами і не більше, були наші сільські голови.

Під час зібрання оголошено, що 2017-й рік Чернівецька область завершить з результатом – 26 об’єднаних громад. Уже є – 16! Жодної громади не має лише Кельменеччина.

Було наголошено і на тому, що окрім додаткових повноважень, і можливостей самостійно вирішувати питання  життя громади, ОТГ отримують фінансову підтримку. 16  діючих громад отримали 61,9 млн. грн. інфраструктурної субвенції. Не утворивши жодної громади, ми втратили далеко не один мільйон і надолужити це ми уже не зможемо! Втрачене є втраченим!

Учасники «круглого столу», а він проходив під головуванням заступника голови облдержадміністрації Василя Гостюка, за участі голови Кельменецької райдержадміністрації Віталія Швеця, та заступника голови районної ради Анатолія Горобця, ми всі почули ключові слова – ПРОЦЕС РЕФОРМИ З ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ НЕЗВОРОТНІЙ! І те, що сьогодні іще визначається словом «добровільно», завтра стане – обов’язковим, або ще цікавіше – примусовим, бо «гонорове» село опиниться в обставинах, коли доведеться самому визнати – один не виживу! Лише є маленький, насправді ВЕЛИКИЙ момент: сьогодні ми можемо об`єднатися так, як вважаємо за доцільно, а завтра все можуть вирішити за нас.

Фото прес-служби Кельменецької РДА

На Кельменеччинні побутує гасло «один район – одна громада» і панує думка, що цього ніхто не зможе змінити… Мабуть, декому страшенно хочеться, щоб так було! Та Василь Гостюк, Христина Марчук – начальник відділу з питань містобудівного кадастру та регіонального розвитку управління регіонального розвитку містобудування та архітектури Чернівецької обласної держадміністрації наголосили – це ЗМІННО! Сьогодні МИ вирішуємо як нам об’єднуватися. І хто там що напланував… нікого тривожити не повинно.

Насправді, перед сільськими головами Кельменеччини провели чергову презентацію. Та невже вони ще її не бачили і не чули? Зустрічі з питань даної реформи у нас уже проводились. Делегації їздили на форуми до Чернівців. Кожен бажаючий мав можливість подивитись на власні очі – а як живеться в громадах які вже є?!

Що цим ми сказали? А те що круглий стіл не відбувся. Діалогу не було. Сільські голови просто, німо слухали як і всі попередні рази. Що є свідченням або байдужості, або свідоме небажання дане питання сприймати.

З сільських голів щось… сказав лише голова села Нелипівців – Семен Плаксійчук. Висловив надію, що з тої реформи нічого не вийде! Він промовив свою думку чи надію БІЛЬШОСТІ сільських голів? Якщо так, то провал реформи децентралізації на Кельменеччині має пояснення, але… – це ще один факт, який дозволяє нам говорити, що круглий стіл, не був круглим, бо на ньому ніхто не шукав причини цього провалу.

Фото прес-служби Кельменецької РДА

Поговорили, як у цирк сходили, і розійшлися… Ні, домовилися про цирк наступний – з`їздити до існуючої громади. Подивится – а що там?.. Наче досі ніхто не їздив…

В такому випадку, у мислячих людей, які хочуть добра, виникають питання: а можна змусити бачити свідомо сліпих, чи чути свідомо глухих?.. Чи може краще узріти ПРИЧИНУ тої сліпоти і глухоти? Далі буде…

 

Ангела Вишня-Ткач

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *