Субота, Липень 21

Урок гідності і не прості спогади.

 

«Народе мій, пишаються тобою:

Моя душа – частинка – твого «Я».

Красою правди у святім двобою

Понад Майданом сонця лик сія…»

Такими словами в Кельменецькій районній бібліотеці 24 листопада розпочали урок гідності: «Є на землі країна Україна. Із серцем, що йменується Майдан».

Організатори уроку працівники бібліотеки. На урок вони запросили вихованців Кельменецького професійного ліцею. Майбутні кухарі і трактористи на уроці отримали змогу зустрітися з майданівцем з Кельменеччини Ярославом Чебаном, патріот, громадський діяч, який живе сьогодні знову на Майдані більше ніж на рідній станції Ларга.


Мабуть, найцікавішим питанням до пана Ярослава було – чи не боявся він бути на Майдані?.. «Там про це не думаєш!» – відповів пан Ярослав молодим людям.

Страх, з одного боку, це природній прояв самозбереження, а з іншого – боягузи не йдуть на Майдан!
Майдан став символом непереможного духу українців, незламної віри у майбутнє України, прагнення до єдності та віри у власні сили.

З жалем Ярослав Чебан констатував той факт, що більшість хлопців на Майдані, це вихідці з Кіцманського, Сторожинецького, Заставнівського районів. Кельменеччина, доволі, пасивна.

З болем лунали слова: «Нас називали бидлом тоді і нас називають бидлом сьогодні… Та те, що ми піднімаємось на протести, без страху, є доказом того, що ми ЛЮДИ! Раби не піднімаються. Вони стогнуть по хатах, по церквах… але не йдуть на Майдан. Майдан не завершився. Він завершиться лише тоді, коли ми встановимо у своїй державі належний, цивілізований порядок. Ми гідні гідного життя!»

На урок Ярослав Чебан приніс вимоги з Площі Конституції: прийняти новий закон про вибори Народних депутатів України; створити антикорупційний суд; скасувати депутатську недоторканість, прийняти закон про імпічмент Президента, оголосити дострокові вибори Верховної ради та Президента, та інше.

Список вимог поважний і його можна доповнювати. Кожен це сприйме по-своєму. Та якщо ми, дійсно, демократична країна, як це декларує влада, такі вимоги, цілком, логічні і мають право на існування.
Урок закінчився чудовою піснею про Україну у виконанні учениці ліцею Олі Кричун.

У Олі чудовий голос. Коли бачиш таких чарівних талановитих дітей, шалено хочеться бачити нашу державу повноцінною, гідною країною. Урок гідності Кельменецькій районній бібліотеці вдалося провести на славу!

Ангела Ткач-Вишня

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *