Понеділок, Серпень 20

Нас винищували за прагнення Волі!

«Теперь, с завоеванием Украины… наша сила крепнет. Теперь у нас есть возможность получить топливо из Донецкого бассейна, есть источники хлеба и продовольствия. На Украине имеются громадные запасы, излишки хлеба, их трудно взять сразу — там до сих пор партизанщина… Мы должны не менее трех тысяч рабочих железнодорожников, частью крестьян из северной голодной России, двинуть на Украину” – гласит выдержка из речи Ленина.»
Ленин ПСС т.38, с. 300-305

Кажуть, що тепер у Московії зовсім інша мета. Боїться, щоб Україна не стала цивілізованою країною. Тим духовним центром, місію якого Ванга, начебто, «обіцяла» Московії. Та чи «обіцяла»?..

У кожного свої міркування. Факт залишається фактом, голод 32-33 був не першим і не став останнім. Це не були просто посухи… а чітко сплановані дії на винищення українців. І дуже шкода, що навіть на Кельменеччині є ті, хто досі вірять в радянську пропаганду. Одягають показово вишиванки і розповідають про посуху…

Цього року збігає 85 літ з часу Голодомору 1932-1933 років і 70 літ з часу Голоду 1947 року. Та таке враження, що про голод 1947-го року на теренах Басарабії заборонено говорити… Цей голод був! І він був штучний!

З повноцінним визнанням чи без нього, Кельменеччина вшанувала винищиних голодоморами. У п’ятницю, 24 листопада, представники влади, трудових колективів установ, організацій та підприємств району поклали квіти до пам’ятного знаку жертвам голодоморів та політичних репресій і запалили свічки.

Правильними є слова молодого історика зі Львова, голови Українського інституту національної пам`яті Володимира В`ятровича: “Голодомор — це помста за свободу. Українців карали смертю за здобуту незалежність від імперій. Геноцид знищив ключові свободи: мільйони позбавлені життя, в країну повернено рабство — селянам обмежили пересування і відібрали паспорти, колгоспи застосовували примусову працю, люди не могли сподіватися на недоторканість житла, не мали свободи релігії, їх обмежили в культурних правах. Але режим не зумів досягнути головного – Україну не зламали. І свою незалежність ми змогли підтвердити вже 1991 року”.

Кожного року у четверту неділю листопада всі українці та світ вшановують пам’ять жертв голодомору. Для цього не обов’язково всім іти до пам’ятних знаків. Для цього достатньо запалити свічку вдома. Це питання звичайної людської гідності кожного із нас у Кельменцях, у Сокирянах, у Хотині… – ми Україна!

На передодні учні Кельменецького ліцею – опорного закладу представили у залі засідань Кельменецької районної державної адміністрації чудову літературно-хореографічну композицію-реквієм «П`ять колосків».
Композиція була підготовлена на найвищому рівні. Діти у нас талановиті і ліцей хороший. Та чомусь дуже хотілося, щоб покладання квітів відбувалося вранці і щоб у таких акціях брали участь, принаймні, старшокласники.

Ангела Ткач-Вишня.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *