Понеділок, Вересень 24

85-РІЧЧЯ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ПОЕТА МИХАЙЛА ТКАЧА.

26 листопада 85 років тому у селі Лукачани народився народний артист України, поет, кінодраматург, критик, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка Михайло Ткач. 10 років тому його не стало, та такі як він, не помирають. Михайло Ткач залишився жити у своїх творах, у пам`яті всіх шанувальників його творчості.

Святкові заходи розпочалися у меморіальному музеї-садибі села Лукачани. Гостей зустріла його рідна батьківська хата.


Згадати Михайла Ткача прийшли рідні та близькі поета, представники влади, земляки, видатні особистості України: начальник управління культури обласної державної адміністрації Віра Китайгородська, перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Урсуляк, заступник голови районної ради Анатолій Горобець, голова комісії по творчій спадщині М.Ткача, заслужений діяч мистецтв України, громадський та політичний діяч, професор Василь Фольварочний, голова обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта», заслужений діяч мистецтв України Остап Савчук, заслужений артист України Іван Дерда, секретар-референт Чернівецької обласної організації Національної спілки письменників України Василь Джуран, відповідальний секретар обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» Марія Пелех.

Кельменчани з приємністю зустріли доньку поета Лесю з чоловіком Олександром з Москви, внучку Анастасію, яка приїхала з американського Чикаго, рідних сестру і брата Михайла Миколайовича – Надію Ватаманюк та Івана Ткача з сім’ями.

З подвір’я родинного обістя Михайла Ткача на всі маленькі Лукачани залунали пісні на його слова у виконанні артистів Чернівецької обласної філармонії імені Д. Гнатюка Івана Дерди, Павла Дворського (молодшого), Василя Пенюка, Олесі Франків.


Завідувач науково-методичним кабінетом обласного Чернівецького краєзнавчого музею Євдокія Гаврищук провела для гостей та відвідувачів в музей-садибі екскурсію, розповіла про життя та творчість видатного буковинця.

У Кельменецькій музичній школі ім. М.Ткача відбулося урочисте відкриття музейної кімнати поета-пісняра.
У районному будинку народної творчості та дозвілля відбулося мистецьке свято: «Талантом вигойдана пісня».


Начальник управління культури обласної державної адміністрації Віра Китайгородська відзначила, що постать Михайла Ткача належить до тих людей, які так творили нашу історію, культуру, звичаї, минуле, що ніхто не піддавав сумніву це українська земля, наша територія, українська родина.

Під час свята артисти Кельменеччини та Чернівецької обласної філармонії виконали всім знані пісні на слова Михайла Ткача. Глядачів вразив виступ дуету РБНТД Миколи Ганіна та Володимира Паламарчука, тріо у складі Галини Гончурук, Галини Герцяк та Алли Коржос. Полонили своїм співом Юлія Івасюк та Дмитро Требик. Запам’ятався виступ лауреата міжнародних вокальних конкурсів Віталія Соболєва.

Шквал аплодисментів від вдячних глядачів линули лауреату мистецької премії імені Назарія Яремчука Павлу Дворському (молодшому), заслуженій артисці України Ірині Стець.

Незабутні пісні линули у виконанні заслуженого артиста України Івана Дерди.


А на завершення звучала славнозвісна «Марічка», яку виконав хоровий колектив працівників культури району та ансамбль народних інструментів.

Михайло Ткач – Людина, Особистість, Талант, яким має пишатися кожен житель нашого району.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *